Posiada zaawansowany układ optyczny, w którym wykorzystano specjalne soczewki, dzięki tej technologii obiektyw zapewnia wyjątkowy poziom jakości na krawędziach obrazu, jednocześnie minimalizując poprzeczną aberrację chromatyczną. Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła okrągła, 9-cio listkowa przysłona kołowa pozwala osiągnąć piękny efekt ‘bokeh’.
Współczesny obiektyw Sigma dla bezlusterkowców, który łączy w sobie kompaktową konstrukcję i wygodną obsługę, a priorytetem jest wyjątkowa jakość obrazu. Wyposażony w najnowsze technologie SIGMA, dzięki którym cyfrowo koryguje zniekształcenia optyczne.
Przez lata SIGMA zbudowała szeroką gamę jasnych obiektywów stałoogniskowych. Teraz opracowała linię wymiennych obiektywów do bezlusterkowców, które zapewniającą wygodne codzienne fotografowanie, a jednocześnie doskonałą wydajność optyczną oraz pokrywają kluczowe ogniskowe.
Fot. Jarosław Deluga
Daje szansę zabawy z małą głębią ostrości na w pełni otwartej przysłonie o wartości F1.4. W celu optymalnego zbalansowania przy współpracy z lekkimi, niewielkimi korpusami bezlusterkowców nowa SIGMA 30mm F1.4 DC DN ma niezwykle kompaktowy rozmiar. Co więcej, specjalna konstrukcja soczewek ogniskujących pozwala na szybkie i płynne ustawianie ostrości – szczególnie istotne przy filmowaniu. Obiektyw łączy niewielkie rozmiary z wygodą użytkowania, przy zachowaniu doskonałej jakości obrazu. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii Sigmy, niewielka dystorsja obiektywu korygowana jest elektronicznie.
Fot. Jarosław Deluga
Fot. Jarosław Deluga
Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.
TSC (Thermally Stable Composite – Kompozyt Stabilny Termicznie), nowy materiał, którego użyto w konstrukcji obiektywu Sigma 30mm jest wysoce elastyczny i wyjątkowo odporny na deformacje. Dzięki temu wykonane z niego elementy są mniej podatne na powstawanie luzów. Korpus Sigmy 30mm F1.4 DC DN Contemporary, jak i przysłona w nim zastosowana wykonane są z TSC, dzięki temu obiektyw może być tak kompaktowy, a przy tym przyjemny w użytkowaniu i niezawodny. TSC pomaga też zwiększyć precyzję pracy elementów optyki, przyczyniając się do poprawy jakości obrazu.
* charakterystyka rozszerzalności cieplnej TSC jest zbliżona do charakterystyki aluminium. Wykonane elementów obiektywu z tego materiału umożliwiło stworzenie niezwykle precyzyjnych mechanizmów.
Przednia soczewka obiektywu posiada wysoki współczynnik refrakcji, wykonana jest ze szkła o wysokiej dyspersji by zwiększyć ostrość obrazu i zmniejszyć wymiary obiektywu. By zoptymalizować obiektyw Sigma dla bezlusterkowców przy zachowaniu wybitnej ostrości i kompaktowych wymiarów, wyposażony został także w dwie soczewki asferyczne. SIGMA 30mm F1.4 DC DN Contemporary korzysta z technologii wewnętrznego ogniskowania, a lekkie soczewki w grupie ogniskującej pozwalają na ograniczenie wymiarów i masy obiektywu. Ponadto, obiektyw zachowuje stabilność, niezależnie czy fotografujemy z ręki, czy ze statywu. W budowie obiektywu wykorzystano materiały, które przyczyniają się do zmniejszenia wagi i rozmiarów. Podsumowując, jest to wyjątkowy obiektyw, łączący znakomitą wydajność optyczną z kompaktowymi wymiarami i wygodą użytkowania.
Fot. Pierre-Emmanuel Delétrée
Dostarczana w zestawie z obiektywem Sigma 30mm osłona przeciwsłoneczna jest wyjątkowo długa i pokryta powłoką antyrefleksyjną by skutecznie radzić sobie z niechcianym światłem. Ponadto osłona jest pokryta powłoką antypoślizgową, by umożliwić wygodniejszy chwyt, podczas pracy z obiektywem.
Fot. Pierre-Emmanuel Delétrée
Made in Japan, Aizu
Wszystkie nasze obiektywy i aparaty są projektowane, produkowane i montowane w naszej jedynej fabryce w Aizu w Japonii. Ten lokalny model produkcyjny jest już niezwykle rzadko spotykany w dzisiejszej branży, gdzie większość firm zajmujących się obrazowaniem zdecydowała się na outsourcing do innych krajów, aby obniżyć koszty. Jednak SIGMA wierzy iż utrzymanie całego procesu produkcji i montażu w Aizu jest niezbędne do tworzenia innowacyjnych, starannie przemyślanych i nienagannie skonstruowanych produktów, które spełniają wysokie standardy wymagane przez profesjonalnych fotografów i filmowców na całym świecie.
Sigma wybrała Aizu na swoją główną bazę produkcyjną na początku lat 70-tych. Położone u podnóża góry Bandai w prefekturze Fukushima, około czterech godzin jazdy na północ od Tokio, Aizu ma mnóstwo bardzo czystej wody z górskich potoków, która jest niezbędna do szlifowania i polerowania soczewek. Założyciela SIGMA, pana Michihiro Yamaki, ten obszar przyciągnął również ze względu na pracowników, którzy słyną z kunsztu, etyki pracy i dbałości o szczegóły. Syn pana Yamaki, Kazuto Yamaki, obecnie właściciel i dyrektor generalny SIGMA Corporation, z takim samym niezachwianym zaangażowaniem utrzymuje produkcję w Japonii.
Dziś fabryka Sigmy ma powierzchnię ponad 50 000 stóp kwadratowych i jest wyposażona w najbardziej zaawansowane technologie produkcji elementów optycznych. Kupując aparat lub obiektyw Sigma, możesz być pewien, że praktycznie każda część została wyprodukowana i zmontowana przez firmę SIGMA w Japonii, z największą starannością i uwagą. Mamy nadzieję, że korzystanie z naszych produktów będzie dla Ciebie przyjemnością.