Dzięki niej stworzysz wyraźny, ale i piękny bokeh, oraz wyjątkowo ostry i kontrastowy pierwszy plan.
Pozwoli w pełni wykorzystać najnowsze ponad 50 megapikselowe matryce.
Wyposażony jest w trzy rodzaje soczewek o niskiej dyspersji: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) i FLD („F” Low Dispersion)
Fot. Juzo Iwaki
Obiektywy 135 mm są często uznawane za pierwszy teleobiektyw, który należy dodać do swojego zestawu fotograficznego. Ogniskowa ta zapewnia silne skrócenie perspektywy, a w połączeniu z wysoką jasnością f/1.8 pozwala na wyraźne odcięcie tła. Zminimalizowanie aberracji chromatycznej umożliwia uzyskanie Sigmą 135mm f/1.8 DG HSM nie tylko wyraźny, ale i piękny bokeh, oraz wyjątkowo ostry i kontrastowy pierwszy plan. Dzięki wykorzystaniu najnowszych innowacyjnych technologii przy projektowaniu i budowie obiektywu udało się zapewnić wyjątkową jakość obrazu, w całym kadrze, od centrum, aż do brzegów. Oszałamiająca rozdzielczość obiektywu pozwoli w pełni wykorzystać najnowsze ponad 50 megapikselowe matryce.
Fot. Juzo Iwaki
Fot. Juzo Iwaki
Obiektyw zawiera dwie soczewki SLD o super niskiej dyspersji, oraz dwie soczewki FLD o niskiej dyspersji. Pomagają one zminimalizować różnego typu aberracje chromatyczne, które w gorszych obiektywach pojawiają się w obszarach nieostrości powodując fioletowy i zielony zafarb, oraz na kontrastowych krawędziach powodując fioletową i zieloną obwódkę. Zminimalizowanie tych efektów poza usunięciem tych nieestetycznych efektów pomaga też podnieść ogólną ostrość zdjęć.
Fot. Juzo Iwaki
Mocowanie obiektywu jest zabezpieczone specjalną uszczelką co czyni ten obiektyw dobrym wyborem niezależnie od warunków zewnętrznych.
*z wyjątkiem mocowania SIGMA
Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła lub z odbiciami na powierzchni wody w tle, okrągła, 9-cio listkowa przysłona pozwala osiągnąć efekt ‘bokeh’, nawet przy wysokich ustawieniach.
Obiektyw został wyposażony w jeszcze szybszy udoskonalony silnik ultradźwiękowy HSM. Nowy zoptymalizowany algorytm przyspieszył pracę AF o 30 %.
Napęd nie ma klasycznych połączeń mechanicznych co pozwala na ręczne doostrzanie bez konieczności przełączania w tryb MF. System wewnętrznego ostrzenia powoduje, iż przednia soczewka pozostaje nieruchoma, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie kołowego filtra polaryzacyjnego.
Powierzchnia bagnetu jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu gwarantującą długotrwałe użytkowanie.
Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.
Skrajne soczewki pokryto w nowe powłoki hydrofobowe i olejoodporne firmy SIGMA które umożliwiają łatwe wycieranie wody i zapobiegają przywieraniu olejów i tłuszczu do powierzchni, dzięki czemu utrzymanie soczewek w czystości staje się łatwiejsze.
Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF. Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów.
Made in Japan, Aizu
Wszystkie nasze obiektywy i aparaty są projektowane, produkowane i montowane w naszej jedynej fabryce w Aizu w Japonii. Ten lokalny model produkcyjny jest już niezwykle rzadko spotykany w dzisiejszej branży, gdzie większość firm zajmujących się obrazowaniem zdecydowała się na outsourcing do innych krajów, aby obniżyć koszty. Jednak SIGMA wierzy iż utrzymanie całego procesu produkcji i montażu w Aizu jest niezbędne do tworzenia innowacyjnych, starannie przemyślanych i nienagannie skonstruowanych produktów, które spełniają wysokie standardy wymagane przez profesjonalnych fotografów i filmowców na całym świecie.
Sigma wybrała Aizu na swoją główną bazę produkcyjną na początku lat 70-tych. Położone u podnóża góry Bandai w prefekturze Fukushima, około czterech godzin jazdy na północ od Tokio, Aizu ma mnóstwo bardzo czystej wody z górskich potoków, która jest niezbędna do szlifowania i polerowania soczewek. Założyciela SIGMA, pana Michihiro Yamaki, ten obszar przyciągnął również ze względu na pracowników, którzy słyną z kunsztu, etyki pracy i dbałości o szczegóły. Syn pana Yamaki, Kazuto Yamaki, obecnie właściciel i dyrektor generalny SIGMA Corporation, z takim samym niezachwianym zaangażowaniem utrzymuje produkcję w Japonii.
Dziś fabryka Sigmy ma powierzchnię ponad 50 000 stóp kwadratowych i jest wyposażona w najbardziej zaawansowane technologie produkcji elementów optycznych. Kupując aparat lub obiektyw Sigma, możesz być pewien, że praktycznie każda część została wyprodukowana i zmontowana przez firmę SIGMA w Japonii, z największą starannością i uwagą. Mamy nadzieję, że korzystanie z naszych produktów będzie dla Ciebie przyjemnością.