obiektyw SIGMA 18-50mm F2.8 DC DN

Najważniejsze cechy obiektywu SIGMA 18-50mm F2.8 DC DN

Jasny, poręczny standardowy obiektyw

Obiektyw oferujący standardowy, bardzo praktyczny zakres ogniskowych. Sigma 18-50mm to niezwykle kompaktowy instrument, o niska waga obiektywu i szybki silnik sprawia, że jest to doskonałe narzędzie do fotografii reporterskiej, portretowej i podróżniczej.

Ostrość i piękna plastyka

W obiektywie zastosowano skomplikowany układ soczewek, który poza dużą ostrością obrazu, zapewnia piękne rozmycie tła, kremowy bokeh. Dzięki jasnej, stałej przysłonie fotografowanie możesz fotografować również po zmierzchu i w ciemnych pomieszczeniach 

Praktyczna funkcja macro

Obiektyw oferuje możliwość fotografowania w trybie macro. Maksymalne powiększenie obiektywu sigma to 1:2,8! Co czyni go podręcznym narzędziem w fotografii flory, fauny i detali przedmiotów. Z jednym małym obiektywem możemy wykonywać, portrety, reportaże i ujęcia przyrodnicze. 

obiektyw SIGMA 18-50mm F2.8 DC DN

Fot. Andrew Stripp

Uniwersalny obiektyw SIGMA 18-50mm F2.8
DC DN | Contemporary 

Przeznaczony do bezlusterkowych aparatów wyposażonych w matryce Aps-c. Obejmuje zakres ogniskowych od 27 mm do 75 mm (w formacie 35 mm) zachowując stałą, wartość przysłony obiektywu - F2.8, w całym zakresie ogniskowych. 
Ułatwia to uzyskanie rozmytego tła, co idealnie sprawdza się przy fotografowaniu atrakcyjnych portretów i zbliżeń. Przyjemny dla oka, kremowy bokeh nie odwraca uwagi od obiektu, na którym jest ustawiona ostrość. 

obiektyw SIGMA 18-50mm F2.8 DC DN

Fot. Jim Koepnick

obiektyw SIGMA 18-50mm F2.8 DC DN

Fot. Damien Dohmen

Praktyczny obiektyw do codziennego użytku

Połączenie małych rozmiarów i wagi oraz kapitalnej jakości zdjęć, było możliwe dzięki najnowszym technologiom projektowania optycznego, niezmiennie realizowanej w jedynej fabryce w SIGMA w mieście Aizu, gdzie od ponad 60-ciu lat produkowane są wszystkie obiektywy SIGMA. W obiektywie zastosowano aż trzy soczewki asferyczne. Zapewniają one wysoki poziom ostrości obrazu i małą wagę obiektywu. Natomiast aktywna korekta aberracji chromatycznych, winietowania i dystorsji zapewnia piękne zdjęcia, wykonane również tak małym instrumentem.

obiektyw SIGMA 18-50mm F2.8 DC DN

Fot. Andrew Stripp

obiektyw SIGMA 18-50mm F2.8 DC DN

Fot. Damien Dohmen

Szybki i praktycznie bezgłośny silnik AF

SIGMA 18-50mm F2.8 DC DN | Contemporary ma szybki i praktycznie bezgłośny silnik AF, dzięki czemu doskonale nadaje się do wielu zastosowań fotograficznych, w tym do fotografowania w cichym otoczeniu, nagrywania filmów i rejestrowania szybko poruszających się obiektów. Taki efekt można uzyskać tylko w przypadku zastosowania najnowszych krokowych silników, zaprojektowanych do pracy z aparatami bezlusterkowymi. Ponieważ obiektyw jest wyjątkowo mały i lekki, poza klasycznym fotografowaniem, można go wykorzystać również do pracy na gimbalu, czy vlogowania z kamerami aps-c. Obiektyw jest kompatybilny z systemami wykrywania postaci, oka czy źrenicy w aparatach. Przede wszystkim, ze względu na małe rozmiary możesz go mieć przy sobie zawsze i wszędzie. 

Wysoka jakość optyczna

Zastosowanie najnowszej technologii przy projektowaniu tego obiektywu, zaowocowało osiągnięciem pięknej jakości obrazu, porównywalnej z pełnoklatkową serią ART, przy zachowaniu kompaktowych wymiarów. Konstrukcja obiektywu składa się z 13 elementów w 10 grupach, w tym
jeden element SLD* (o niskiej dyspersji ). Obiektyw zapewnia ostre i kontrastowe zdjęcia nawet na maksymalnie otwartej przysłonie F2.8.

*SLD - szkło o niskiej dyspersji mające na celu minimalizację abercji chromatycznych

obiektyw SIGMA 18-50mm F2.8 DC DN

Fot. Xavier

SIGMA 50-100mm F1.8 DC HSM

Fot. Xavier

Funkcja MACRO

Kładąc nacisk na rozbudowanie funkcjonalności obiektywu, Sigma nie zapomniała o bardzo przydatnej i efektywnej funkcji MACRO. Jest to świetna opcja dla poszukiwaczy niewidzialnych kadrów, spostrzegawczych fotografów ceniących sobie możliwość wykonywania zdjęć z dużym powiększeniem drobnych szczegółów. Obiektyw oferuje skalę odwzorowania 1:2,8* co czyni go świetnym narzędziem do fotografii flory, fauny czy powiększeń detali w fotografii przedmiotów.

*Minimalna odległość ostrzenia i maksymalne powiększenie są podane dla szerokiego kąta. Przed fotografowaniem z minimalną odległością ostrzenia zdejmij osłonę tulipanową

Komplementarny zestaw Sigma

Obiektyw SIGMA 18-50mm F2.8 DC DN | Contemporary jest częścią serii kompaktowych, obiektywów zmiennoogniskowych, charakteryzujących się stałą przysłoną F2,8. Obibektywy dostępne są w wersjach z mocowaniem Sony E, L-Mount oraz Fuji X. Połączenie tego obiektywu z SIGMA 10–18 mm F2.8 DC DN | Contemporary tworzy bardzo praktyczny i często wykorzystywany zestaw, oferujący zakres ogniskowych od 15 do 75 mm (ekwiwalent w formacie 35 mm) przy stałej przysłonie F2,8. Jest to idealne rozwiązanie dla fotografów, którzy cenią sobie jakość obrazu, rozsądną cenę i łatwość przenoszenia. Łączna waga obu obiektywów to jedynie 550 g. 

kołowa przesłona

Wykresy MTF

SIGMA 24-105mm F4 DG OS HSM

Konstrukcja obiektywu

SIGMA 24-105mm F4 DG OS HSM
SIGMA 24-105mm F4 DG OS HSM

Fot. Andrew Stripp

Made in Japan, Aizu

Wszystkie nasze obiektywy i aparaty są projektowane, produkowane i montowane w naszej jedynej fabryce w Aizu w Japonii. Ten lokalny model produkcyjny jest już niezwykle rzadko spotykany w dzisiejszej branży, gdzie większość firm zajmujących się obrazowaniem zdecydowała się na outsourcing do innych krajów, aby obniżyć koszty. Jednak SIGMA wierzy iż utrzymanie całego procesu produkcji i montażu w Aizu jest niezbędne do tworzenia innowacyjnych, starannie przemyślanych i nienagannie skonstruowanych produktów, które spełniają wysokie standardy wymagane przez profesjonalnych fotografów i filmowców na całym świecie.

 

Sigma wybrała Aizu na swoją główną bazę produkcyjną na początku lat 70-tych. Położone u podnóża góry Bandai w prefekturze Fukushima, około czterech godzin jazdy na północ od Tokio, Aizu ma mnóstwo bardzo czystej wody z górskich potoków, która jest niezbędna do szlifowania i polerowania soczewek. Założyciela SIGMA, pana Michihiro Yamaki, ten obszar przyciągnął również ze względu na pracowników, którzy słyną z kunsztu, etyki pracy i dbałości o szczegóły. Syn pana Yamaki, Kazuto Yamaki, obecnie właściciel i dyrektor generalny SIGMA Corporation, z takim samym niezachwianym zaangażowaniem utrzymuje produkcję w Japonii.

 

Dziś fabryka Sigmy ma powierzchnię ponad 50 000 stóp kwadratowych i jest wyposażona w najbardziej zaawansowane technologie produkcji elementów optycznych. Kupując aparat lub obiektyw Sigma, możesz być pewien, że praktycznie każda część została wyprodukowana i zmontowana przez firmę SIGMA w Japonii, z największą starannością i uwagą. Mamy nadzieję, że korzystanie z naszych produktów będzie dla Ciebie przyjemnością.