obiektyw SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN

Najważniejsze cechy obiektywu SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN

Projekt w oparciu o linię SIGMA Art,
z tą samą bezkompromisowością
wydajnością optyczną

Konstrukcja nowej Sigmy oparta jest na obiektywie 24-70mm F2.8 DG DN | Art, który jest już znany ze swojej świetnej jakości optycznej w całym zakresie ogniskowych. 

Lekki i kompaktowy korpus, idealny do codziennego użytku  

SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary zapewnia idealną równowagę pomiędzy doskonałą wydajnością porównywalną z serią Art, a niezwykłą kompaktowością, dzięki czemu będzie on idealnym wyborem do codziennego fotografowania.

Doskonała jakość wykonania i dbałość o szczegóły, które zapewniają wyjątkowe wrażenia użytkowania

W konstrukcji SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary nie było miejsca na żadne kompromisy pod kątem jakości wykonania. Jednym z powodów jest to, iż wykorzystaliśmy rodzaj naszego autorskiego poliwęglanu o nazwie TSC  (Termicznie Stabilny Kompozyt).

obiektyw SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN

Fot. Meg Loeks

 Seria Contemporary – nowa jakość 

Obiektyw SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary redefiniuje standardy wśród standardowych obiektywów zmiennoogniskowych do bezlusterkowców, oferując wyjątkową jakość optyczną ze stałą przysłoną F2.8 w lekkiej i kompaktowej obudowie. Jego konstrukcja bazuje na modelu 24-70mm F2.8 DG DN | Art, ale z zakresem ogniskowych zaczynającym się od 28mm, co sprawia, że obiektyw jest znacznie mniejszy i lżejszy, jednocześnie utrzymując doskonałe parametry optyczne. Jest to najmniejszy obiektyw w swojej klasie*. Otwiera nowe możliwości dla fotografów z mocowaniem L-mount i Sony E, którzy potrzebują profesjonalnego narzędzia w kompaktowej formie.

*W kategorii standardowych zmiennoogniskowych obiektywów pełnoklatkowych do bezlusterkowców, o stałej przysłonie F2.8. Wg. źródeł SIGMA na dzień 24.02.2021 r.

obiektyw SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN

Fot. Meg Loeks

obiektyw SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN

Fot. Meg Loeks

 Konstrukcja optyczna SIGMA  

Na zaawansowaną konstrukcję optyczną składają się m.in. 3 soczewki asferyczne, 2 soczewki FLD (o charakterystyce zbliżonej do fluorytu) i 2 soczewki SLD (o niskiej dyspersji). Pomimo zastosowania mniejszej liczby soczewek niż w modelu 24-70mm F2.8 DG DN | Art, ten obiektyw wyróżnia się bardzo zaawansowaną korekcją aberracji chromatycznych i komy, których nie można skorygować za pomocą aparatu. Dzięki temu zapewnia równą jakość obrazu zarówno w centrum, jak i na brzegach kadru. Konstrukcja zoptymalizowana pod kątem redukcji odblasków oraz zastosowanie powłok Super Multi-Layer Coating i Nano Porous Coating gwarantują kontrastowe zdjęcia nawet pod światło, z dobrze kontrolowanymi flarami i blikami. 

obiektyw SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN

Fot. Meg Loeks

obiektyw SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN

Kompaktowy standardowy zoom

Posiadanie nieco mniejszego pola widzenia niż obiektyw 24-70mm F2.8 DG DN | Art pozwoliło na znacznie zmniejszenie rozmiaru obiektywu 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary. Aby dopasować się do koncepcji projektowej linii Contemporary, która łączy wydajność z poręcznością, nowy obiektyw ma prostsze uszczelnienia przeciw pyłom i zachlapaniu oraz mniejsze przełączniki. To wszystko sprawiło, iż waży jedynie 470g.

Daje to fotografom ogromną swobodę i elastyczność w realizacji ich kreatywnych wizji. Jest to również idealne połączenie dla filmowców poszukujących wydajnego, lekkiego i łatwego w obsłudze systemu, który dobrze współpracuje z gimbalem i innymi akcesoriami.

Krokowy silnik AF

Obiektyw posiada tylko jeden element ogniskujący, dzięki czemu jednostka AF jest niewielka. To wraz z płynnym, cichym i szybkim silnikiem krokowym, zapewnia responsywny i niemal bezgłośny autofocus. Układ napędu AF zapewnia nie tylko płynne i błyskawiczne ustawianie ostrości, ale jest w pełni kompatybilny również z detekcją twarzy, oczu lub źrenicy. 

obiektyw SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN

Fot. Robin Jafflin

obiektyw SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN

Fot. Meg Loeks

9-cio listkowa, kołowa przysłona

Dopełnieniem jakości obrazu jest 9-cio listkowa, kołowa przysłona, dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu generującą gładką gradację i minimalizując powstawanie smug, oraz możliwość uzyskanie pięknego, plastycznego rozmycia tła.

Uniwersalny obiektyw Sigma

Kolejną praktyczną funkcją obiektywu Sigma 28-70mm F2.8 jest możliwość fotografowania makro. Obiektyw oferuje skalę odwzorowania 1:3,3, co pozwala uzyskać interesujące efekty powiększenia drobnych obiektów. Jest to niezwykle przydatna funkcja dla każdego miłośnika fotografii poszukującego niebanalnych kadrów podczas spacerów w naturze lub w miejskiej dżungli.

obiektyw SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN
obiektyw SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN

Fot. Robin Jafflin

Dbałość o jakość wykonania

Powszechnie wiadomo, że zapewnienie precyzyjnej obróbki części z tworzyw sztucznych jest trudniejsze niż w przypadku części metalowych. W konstrukcji obiektywu SIGMA 28-70mm F2.8 zastosowany został rodzaj naszego autorskiego poliwęglanu o nazwie TSC (Termicznie Stabilny Kompozyt), który charakteryzuje się porównywalną do aluminium kurczliwością termiczną. Dzięki temu udało się zminimalizować różnice w kurczliwości między elementami metalowymi i niemetalowymi, zapewniając stabilną wydajność nawet w ekstremalnych warunkach temperaturowych.

Osiągnięcie tak precyzyjnie dopasowanych elementów oraz wysokiej estetyki było możliwe dzięki nowoczesnym technologiom produkcji i rygorystycznej kontroli jakości w naszej fabryce SIGMA w Aizu.

Wykresy MTF

obiektyw SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN
obiektyw SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN

Konstrukcja obiektywu

obiektyw SIGMA 28-70 mm F2.8 DG DN

Made in Japan, Aizu

Wszystkie nasze obiektywy i aparaty są projektowane, produkowane i montowane w naszej jedynej fabryce w Aizu w Japonii. Ten lokalny model produkcyjny jest już niezwykle rzadko spotykany w dzisiejszej branży, gdzie większość firm zajmujących się obrazowaniem zdecydowała się na outsourcing do innych krajów, aby obniżyć koszty. Jednak SIGMA wierzy iż utrzymanie całego procesu produkcji i montażu w Aizu jest niezbędne do tworzenia innowacyjnych, starannie przemyślanych i nienagannie skonstruowanych produktów, które spełniają wysokie standardy wymagane przez profesjonalnych fotografów i filmowców na całym świecie.

 

Sigma wybrała Aizu na swoją główną bazę produkcyjną na początku lat 70-tych. Położone u podnóża góry Bandai w prefekturze Fukushima, około czterech godzin jazdy na północ od Tokio, Aizu ma mnóstwo bardzo czystej wody z górskich potoków, która jest niezbędna do szlifowania i polerowania soczewek. Założyciela SIGMA, pana Michihiro Yamaki, ten obszar przyciągnął również ze względu na pracowników, którzy słyną z kunsztu, etyki pracy i dbałości o szczegóły. Syn pana Yamaki, Kazuto Yamaki, obecnie właściciel i dyrektor generalny SIGMA Corporation, z takim samym niezachwianym zaangażowaniem utrzymuje produkcję w Japonii.

 

Dziś fabryka Sigmy ma powierzchnię ponad 50 000 stóp kwadratowych i jest wyposażona w najbardziej zaawansowane technologie produkcji elementów optycznych. Kupując aparat lub obiektyw Sigma, możesz być pewien, że praktycznie każda część została wyprodukowana i zmontowana przez firmę SIGMA w Japonii, z największą starannością i uwagą. Mamy nadzieję, że korzystanie z naszych produktów będzie dla Ciebie przyjemnością.